Krukor vattendroppare

209175

KRUKOR, 2 st, VATTEDROPPARE, keramik, Korea, Choson dynastin, 1800-tal eller äldre, vattendropparen i form av karp, höjd 2,5-6 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 16

Krukor vattendroppare

Budhistorik (5 bud)
964244
500
958909
450
964243
958909
951523

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 56 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.