Porträttmedaljong 1800-talets första hälft

209152

PORTRÄTTMEDALJONG, 1800-talets första hälft, föreställande kung Karl XIV Johan (1763-1844), brännförgylld och patinerad brons, monterad i svärtat trä, diameter 10 cm

Ram med smärre färgbortfall och spricka, platta och skruv på baksidan saknas

Diverse

Monter 25

Budhistorik (6 bud)
961509
958897
950
958896
900
957174
955643

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.