David Wallin oljemålning

209139

WALLIN, David (1876-1957): "Elin flätar sitt hår II", signerad D.Wallin, utförd 1907 på Valhallavägen, duk på pannå, 25x17 cm; Elin var Davids Wallins hustru; oramad

Smärre kantslitage

Konst, Måleri

Monter 16

David Wallin oljemålning

Budhistorik (32 bud)
964769
6 400
964762
6 200
964768
6 200
964762
5 200
964754
5 000

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.