Tvåsitspall stolar Louis XVI-stil

209074

TVÅSITSPALL, 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, Frankrike, svagt njurformad, förgylld, sits med rotting, dekor av festonger, skyltmärkt A Hugnet / Paris, höjd ca 58, längd 103 cm, lös dyna medföljer, STOLAR, ett par, Louis XVI-stil, rotting i sits och rygg, förgyllda

Slitage

Rum 1

Budhistorik (29 bud)
965179
2 600
965173
2 400
965153
964669
964685

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.