Mistlur

208993

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets mitt, signerad Kockums Verkstad, Malmö, mässing med stativ i svartlackerat gjutjärn, höjd 56 cm

Smärre bucklor, något otät

Nautica/Technica

Rum 14

Mistlur

Budhistorik (4 bud)

956919
1 600
949752
949342
949326

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.