Klaffbord England

208608

BORD med klaffar, England, 1800-talets första hälft, mahogny, låda i sarg med mässingsbeslag, avsmalnande ben avslutade i hjultrissor, höjd 71, 76x50 (+25+25) cm

Maskstunget, lagning

Rum 2

Klaffbord England

Budhistorik (9 bud)
960706
961277
960706
1 900
955331
1 800
953182
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.