Tubkikare med stativ

208591

TUBKIKARE, 1800-talets andra hälft, signerad Negretti & Zambra (verksamma från cirka 1850), mahogny och mässing, en utdragbar tub, längd 74-90 cm, golvstativ i mässing, höjd 125-140 cm

Smärre skador

Nautica/Technica

Rum 14

Tubkikare med stativ

Budhistorik (13 bud)
963564
6 600
958071
6 400
963561
6 400
958071
6 200
963560
6 000

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.