Flintlåspistol

208514

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, dubbelpipig, 1700-talets andra hälft, stomme och pipor i mässing, valnötskolv med silverinläggningar, längd 29 cm

lagningar

Vapen/Medaljer

Monter 7

Flintlåspistol

Budhistorik (7 bud)
956762
5 200
953082
4 400
953081
3 800
950304
3 200
949411
1 700

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.