Taklampa Murano

208492

TAKARMATUR, Murano, Italien, 1900-tal, 15 ljusarmar med elektriskt ljus, höjd ca 70 cm

Lagningar, en arm med skada/lös

Belysning, Taklampor

Rum 15

Taklampa Murano

Budhistorik (13 bud)
960408
1 800
960407
1 700
960406
1 600
960405
960404
1 400

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.