Bestick silver 1800-tal

208476

MATGAFFLAR, 22 st., MATSKEDAR, 10 st., BORDSSKEDAR, 6 st., BORDSGAFFLAR, 3 st., silver, modell "Prins Fredrik", bl a Jakob Engelberth Torsk (1836-1860) (1924)) Stockholm och Gustaf Möllenborg (1823-1850) (1932), total vikt ca 2840 g

Monogramstämplar samt gravyrer

Silver

Monter 9

Bestick silver 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

959984
8 000
959886
6 200
956719
6 000
946044
2 600

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
9 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.