Barbro Bäckström Piura

208404

BÄCKSTRÖM , Barbro (1939-1990): Piura - barnhänder, signerad och daterad BB 78, numrerad 21/115, formad titanplåt, 24x28,5 cm
Formgiven för Alfa-Lavals Konstförening, verket utfördens i 650 exemplar i mässing samt 115 ex. i titan.

Ändringar/tillägg
Numrerad 21/115. Titanplåt.

Konst

Monter 13

Barbro Bäckström Piura

Budhistorik (20 bud)
961147
960769
3 800
956879
3 600
949462
3 400
946948
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.