Einar Forseth oljemålning

208373

FORSETH, Einar (1892-1982): "Kungsträdgården - Stockholm", signerad Einar Forseth, utförd 1940-tal, olja på pannå, 45x54 cm;
PROVENIENS: Konstnärens familj

Konst, Måleri, Stockholmiana

Rum 3

Einar Forseth oljemålning

Budhistorik (20 bud)
957611
957688
957611
1 900
957687
1 800
957611
1 700

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.