Takfotogenlampa

208203

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, för 6 ljus, majolika, behängd med prismor, kupa i frostat glas, höjd ca 135 cm

Skador

Belysning, Taklampor

Rum 2

Takfotogenlampa

Budhistorik (11 bud)
955741
900
955399
850
953237
952771
750
951271
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.