Kaffeservis silver

208192

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, ca 1920/30-tal, handtag i ben, bestående av: kaffekanna, mjölkkanna och sockerskål med lock, total vikt ca 1180 g

Sockerskålens lock saknar benknopp, bruksslitage

Silver

Monter 3

Kaffeservis silver

Budhistorik (12 bud)
957032
4 600
956110
4 400
955548
4 200
955499
943125
3 800

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.