Fat Qianlong

208028

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose av tranor i palatsträdgård, längd 34 cm

Glasyrbortfall, lagningar på brätteskanten

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Fat Qianlong

Budhistorik (26 bud)
946727
2 600
954625
2 400
946727
954624
946727
1 900

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.