Golvvas

208007

GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger och järnrött av drakar jagandes den brinnande pärlan, höjd 60,5 cm

Nagg på hänklarna, ett nagg på livet, glasyrslitage

Orientaliskt

Rum 4

Golvvas

Budhistorik (25 bud)
954674
5 600
954669
5 400
954666
5 200
954664
5 000
946725
4 800

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.