Svepäska daterad 1839 Dalarna

207953

SVEPÄSKA, Dalarna, möjligen Lima socken, originalbemålning, märkt GAD och daterad 1839, smideshandtag, höjd 19, 31,5x20,5 cm

smärre retuscher och slitage

Allmoge

Monter 23

Svepäska daterad 1839 Dalarna

Budhistorik (6 bud)
948072
950125
948072
941082
900
939256
550

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.