Karmstol gustavianskt stockholmsarbete

207748

KARMSTOL, gustavianskt stockholmsarbete, bär Stockholms Stolmakareämbetes etikett, skuren dekor, bronserad, broderad klädsel av blommor och frukter

Ryggdel med sprickor, sliten förgyllning, klädsel med fläckar o slitage

Rum 10

Budhistorik (7 bud)
950169
8 000
949833
7 600
949832
7 200
949829
7 000
939260
6 600

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.