Goya etsning och akvatint

207549

GOYA, Francisco de (Spanien, 1746-1828): Los Caprichos, plate 42: Tu que no puedes, 1799, etsning och akvatint, senare avdrag från originalplåten (1800-tal), 21,5x15, bladstorlek 32,5x24 cm, litteratur: Harris 77

Svaga missfärgningar i marginaler

Rum 5

Goya etsning och akvatint

Budhistorik (5 bud)
949353
1 800
948899
941626
939816
600
936891

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.