Väggur 1800-tal

207532

LODREGULATOR, 1800-tal, urtavlan märt E Jönsson Södr Sonebytorp, bronserad dekor, höjd 130 cm

Pendel, listdel och dekorelement saknas, lagning

Ändringar/tillägg
Ett lod finns, nyckel finns

Klockor/Ur

Rum 14

Väggur 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
948389
949250
948389
1 900
949249
1 800
948389
1 700

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.