Tallrikar Japan

207530

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Japan, troligen 1700-tal, konturerad bräm, dekor i emaljfärger med motiv av blommande träd, diameter ca 22 cm

Nagg, ett m smärre spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

Tallrikar Japan

Budhistorik (17 bud)
949941
2 800
949935
2 600
949931
2 400
949931
949932

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.