Tedosor och kopp 1700-tal

207299

TEDOSOR, 2 st., KOPP med fat, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger, tedosornas höjd ca 11 cm, trälock medföljer

Nagg, glasyrmistor, koppen med lagat öra

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Tedosor och kopp 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
944821
2 400
946230
944821
946149
944821
1 900

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.