Ljuskrona i nyrokoko

207274

LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för sex ljus, patinerad plåt och mässing, höjd ca 78 cm

Kompletterad, slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona i nyrokoko

Budhistorik (9 bud)
945101
946338
1 900
945101
1 800
946328
1 700
945101
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.