Bägare silver Köping 1700-tal

207078

BÄGARE, silver, invändigt med spår av förgyllning, mynning med vågband i relief samt stansad dekor, liv med svisselerade ägarinitialer, Petter Julin, Köping 1742, höjd 9 cm, vikt ca 67 g

Silver

Monter 13

Bägare silver Köping 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
946127
2 800
946108
2 600
946106
2 400
944416
944416
1 800

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.