Fat Qianlong

206941

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, europeiserande dekor i underglasyrblått av blommor, konturerat brätte, längd 37,5 cm

Galsyrmistor, obetydliga nagg.

Orientaliskt, Porslin

Rum 10

Fat Qianlong

Budhistorik (24 bud)
947440
1 700
947415
1 600
947308
947071
1 400
947307
1 400

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.