Fat 1 par Qianlong

206939

UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av blommor och bambu, konturerat brätte, längd 30 cm

Ett fat lagat, mindre nagg, glasyrmistor

Orientaliskt, Porslin

Rum 10

Fat 1 par Qianlong

Budhistorik (8 bud)
947439
650
937899
600
937899
500
941165
450
937899

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.