Vas Daum

206554

DAUM, "Paysage de verre", vas, Frankrike 1900-talets början, överfång, polykrom målad dekor av höstlandskap mot delvis rosatonad fond, signerad Daum Nancy och lothringenkorset, höjd 18,5 cm

Nagg/avsaknad flisa vid mynning

Glas, Konstglas

Monter 2

Vas Daum

Budhistorik (24 bud)
940199
11 000
940860
10 500
940199
9 800
940858
9 600
940199
9 000

Slutpris SEK:
11 000
1 054 EUR, 1 238 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.