James Brown The Passion

206337

BROWN, James (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 44/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, bladmått 39x23 cm, förlagsny

Böcker/Kartor, Konst- och kulturhistoria, Konst, Grafik

Kundcenter

James Brown The Passion

Budhistorik (7 bud)
965438
1 700
964730
1 600
960307
958028
955976
950

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.