Nakterhus med kompass

205174

NAKTERHUS, med väteskekompass och fotogenbelysning, 1900-talets första del, förnicklat, kardanskt upphängd kompass, signerad L. J. Harri, Amsterdam, höjd 25, kompassens diameter 16 cm

Obetydligt slitage

Nautica/Technica

Rum 14

Nakterhus med kompass

Budhistorik (4 bud)

951096
951094
951090
950
951087
650

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.