Mistlur

204332

MISTLUR, "Tyfon", 1900-talets första hälft, signerad Kockums Verkstad, Malmö, mässing med stativ i järn, höjd 56 cm,
Historik: Från havskryssare KRS 25 "Vindil", byggd 1939, ritad av Åke Amén

Nautica/Technica

Rum 14

Mistlur

Budhistorik (13 bud)
962873
1 400
962855
1 300
962804
962687
961840

Slutpris SEK:
1 400
134 EUR, 158 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.