Signallanterna

203783

SIGNALLANTERNA, med rött sken och fotogenbelysning, 1900-talets andra del, mässing, signerad Nippon Sento Co. Ltd, höjd 60 cm

Smärre bucklor och nagg, nedre hänkel saknas

Nautica/Technica

Rum 14

Signallanterna

Budhistorik (5 bud)
962852
962797
950
962786
900
962558
700
959358
650

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.