Kommandostav

203302

KOMMANDOSTAV, beslag i mässing med spår av förgyllning, märkt Kongl Galeer flottan 1771, med Gustav III:s monogram och lilla riksvapnet, stången sekundär
Proveniens: Hedbergska samlingen, Bjersjölagård

Vapen/Medaljer

Kundcenter

Kommandostav

Budhistorik (21 bud)
958526
64 000
959225
62 000
958526
60 000
959212
58 000
958526
56 000

Slutpris SEK:
64 000
6 131 EUR, 7 200 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.