Flintlåspistoler

203145

FLINTLÅSPISTOLER, par, signerade Utterberg Norkiöping (Peter U. 1703-1800), hestockar i valnöt med stålbeslag, hornäsor, försedda med löskolvar, längd 40 cm

Kompletterad, slitage

Vapen/Medaljer

Monter 8

Flintlåspistoler

Budhistorik (10 bud)
958448
44 000
958531
42 000
958448
40 000
957876
26 000
957874
23 000

Slutpris SEK:
44 000
4 431 EUR, 5 034 USD
Utropspris SEK:
50 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.