Torrkompass i träfodral

202783

TORRKOMPASS, omkring 1800-talets mitt, runt svarvat kompasshus i trä, pappersros signerad C. F. Kahl, Göteborg, höjd 9,5, diameter 12 cm

Sprickor, möjligen ej tillhörande lock

Nautica/Technica

Monter 31

Torrkompass i träfodral

Budhistorik (5 bud)
962708
500
962930
450
962708
962701
955914

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.