Värja

200996

VÄRJA, 1800-tal, tveeggad klinga, förgyllt mässingsfäste, balja i läder med två graverade mässingsbeslag, längd 87 cm

skadad balja, omnitad, utbytta kavelplattor

Vapen/Medaljer

Monter 7

Värja

Budhistorik (19 bud)
958890
1 800
958745
1 700
958889
1 700
958745
1 600
958878

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 193 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.