Slaglåspistoler signerade MC Pistor

200633

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, signerad M C Pistor, Cassel, (1691-1761), ändrade från flintlås, helstockar med mässingsbeslag, signerade lås, längd 37 cm

Stocklagningar och skador, kompletterade, laddstockar saknas

Vapen/Medaljer

Monter 8

Budhistorik (10 bud)
957861
6 600
957550
6 000
957547
5 800
957064
3 600
956587
3 400

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.