Yataghan

199928

YATAGHAN, 1800-tal, klinga med dekor och smedstämpel i guld och silver, kavelplattor av horn, längd 73 cm

Skador, sprickor

Vapen/Medaljer

Monter 6

Yataghan

Budhistorik (19 bud)
959561
5 000
959554
4 800
959552
4 600
959543
4 400
959530
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.