Värja

199927

VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, fäste i förgyllt mässing, längd 94 cm, trasig balja medföljer

Korrosion, en kavelplatta saknas

Vapen/Medaljer

Monter 6

Värja

Budhistorik (9 bud)
958592
850
958090
949504
750
958089
750
949504
700

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.