Värja

199926

VÄRJA, 1800-tal, klinga med spår av gravyr, förgyllt mässingsfäste, svart balja i skinn, längd 88 cm

Skador och lagningar, doppsko saknas

Vapen/Medaljer

Monter 6

Värja

Budhistorik (12 bud)
958644
900
958595
850
956519
949496
750
955188
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.