Infanteriofficersvärja

199737

VÄRJA, svensk, 1700-talets andra hälft, för infanteriofficer, fransk stukatcolichemarde-klinga med graverad dekor och text: La Roche a la fete noir sur Le Pont S:t Michel a Paris, förgyllt mässingsfäste, längd 93 cm

korrosion

Vapen/Medaljer

Monter 5

Infanteriofficersvärja

Budhistorik (26 bud)
959479
12 500
959499
12 000
959479
11 500
959484
11 000
959479
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.