Allmogecykel

199558

HÖGHJULING, Sverige omkring 1870-80-tal, trä och järn, höjd 132, framhjulet diameter 104, bakhjulet 66 cm

Diverse skador och lagningar, en eker saknas

Nautica/Technica, Allmoge, Diverse

Rum 14

Allmogecykel

Budhistorik (7 bud)
963657
6 600
962618
6 400
963654
6 200
962618
6 000
958283
4 800

Slutpris SEK:
6 600
632 EUR, 743 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.