Värja

199275

VÄRJA, 1800-tal, förgyllt mässingsfäste med parerplåt á clavier dekorerad med Medusahuvud, svart läderbalja med 2 mässingsbeslag, längd 94 cm

Baljan lagad

Vapen/Medaljer

Monter 5

Värja

Budhistorik (11 bud)
957225
2 600
954201
2 400
956513
954201
949400
1 800

Slutpris SEK:
2 600
248 EUR, 279 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.