Värja

199269

VÄRJA, fransk, 1800-tal, klinga med blånerad och förgylld dekor märkt SHF, mässingsfäste med parerplåt á clavier dekorerad med den franska tuppen, kavelplattor av pärlemor, längd 94 cm

Vapen/Medaljer

Monter 5

Värja

Budhistorik (9 bud)
959263
959511
959263
1 400
959508
1 300
959263

Slutpris SEK:
143 EUR, 161 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.