Sextant i fodral

198476

HEATH SEXTANT, England 1900-talets första del, delvis eloxerad mässing, signerad Heath & Co, London, nr V704, "Hezzanith" tangentskruv, längd 27,5 cm, med tillbehör och certifikat utfärdat 1950, i mahognyfodral, gradbåge och fodral med ägargravyr K. M. Morrison

Nautica/Technica

Rum 14

Sextant i fodral

Budhistorik (6 bud)
962893
2 400
958270
951251
950080
850
950079
550

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.