Slaglåsrevolver

188256

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, 1800-talets andra hälft, s.k. Aledalare, fyrpipig, med kolvplattor av björk, längd 18 cm

Skador, delar saknas

Vapen/Medaljer

Monter 6

Slaglåsrevolver
Budhistorik (8 bud)
958080
957939
1 400
956721
1 300
956721
950417

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer