Slaglåsrevolver

188256

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, 1800-talets andra hälft, s.k. Aledalare, fyrpipig, med kolvplattor av björk, längd 18 cm

Skador, delar saknas

Vapen/Medaljer

Monter 6

Slaglåsrevolver
Budhistorik (8 bud)
958080
957939
1 400
956721
1 300
956721
950417

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.