Oscar Törnå oljemålning

205794

TÖRNÅ, Oscar (1842-1894): Insjölandskap, signerad och daterad Oscar Törnå Ljusterö Sept 1892, olja på duk, 63x81 cm

Obetydligt färgbortfall, restaurerad (2013)

Konst, Måleri

Rum 4

Oscar Törnå oljemålning

Budhistorik (4 bud)

934017
4 200
930632
3 200
926059
924952

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.