Sèvrestallrikar 1800-tal

205474

TALLRIKAR, 2 st, Sèvres, handmålad och delvis förgylld dekor med jakttema, benställningar i förgylld brons, undersida stämpelmärkt för 1834-1845, höjd ca 8-10, diameter ca 20-25 cm

Keramik/Porslin

Monter 17

Sèvrestallrikar 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
928777
929089
928777
924374
923115

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.