Bergèrer möjligen Ferdianand Boberg

205473

BERGÈRER, 1 par, möjligen Ferdinand Boberg, fanérade i björk, dekor av intarsia
PROVENIENS: Graninge Stiftsgård

En bergère senare tillverkad, smärre ytskador, en med klädsel som släppt ngt

Rum 5

Budhistorik (4 bud)

934072
3 400
932043
930110
2 600
928209
1 700

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.