Matsalsmöbel

205384

MATSALSGRUPP, 1900-tal, rokokostil, vitmålad, 10 dlr, bestående av: matbord med 2 iläggskivor, 2 karmstolar, 6 stolar, sidoboard med låda, bordets höjd 75, 145x110, total längd med skivor ca 233 cm
PROVENIENS: Graninge Stiftsgård

En stol skadad, nyckel saknas till sidoboard

Rum 6

Matsalsmöbel

Budhistorik (40 bud)
932089
19 500
932109
19 000
932089
18 500
932106
18 000
932089
17 500

Slutpris SEK:
19 500
1 868 EUR, 2 194 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.