Trågsoffa 1800-tal

205376

TRÅGSOFFA, sengustaviansk, träskuren dekor av bl a bandfläta och fleuroner, lösa plymåer, längd ca 222 cm

Tidigare bemålad, senare plymåer, slitage

Rum 11

Trågsoffa 1800-tal

Budhistorik (24 bud)
931699
14 500
931708
14 000
931699
13 500
931703
13 000
931699
12 500

Slutpris SEK:
14 500
1 389 EUR, 1 631 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.